Til hovedinnhold
laks

Laks i ovnen med crème fraîche og blåmuggost

Laks i ovnene blir ekstra saftig og smakfull med et kremet ostelokk av blåmuggost og crème fraîche. Velg gjerne økologisk laks som du finner hos Coop Mega.

En skive laks toppet med crème fraîche, hakkede urter, sukkererter og valnøtter. På en svart liten tallerken.

10min / 10min forberedelsestid

Vanskelighetsgrad: Enkel

Ingredienser

4 porsjoner

600glaks

125gblåmuggost

2sscrème fraîche

2sshakket persille

1pkaspargestopper

1pksukkererter

1håndfullvalnøtter

Fremgangsmetode

Sett ovnen på 160 ºC og legg fiskestykkene på stekeplate eller i en ildfast form.
Mos osten med en gaffel og rør inn crème fraîche til en jevn blanding. Crème fraîche skiller seg ikke selv om den blir varmebehandlet. Hakk persillen og rør inn i osteblandingen.
Fordel osteblandingen over fiskestykkene. Smak til med pepper.
Mens fisken baker i ovnen, skyller du grønnsakene og woker dem raskt i en panne. Rist valnøttene. Fisken er ferdig etter cirka 10 minutter.

Andre relevante oppskrifter

▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆ ▆▆▆▆▆▆▆▆ ▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆

▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆ ▆▆▆▆▆▆▆▆ ▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆

▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆ ▆▆▆▆▆▆▆▆ ▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆▆

Bli medlem

Som medlem i Coop får du unike medlemsfordeler som kan spare deg for tusenvis av kroner. Bli medlem for å få penger tilbake hver gang du handler!
Coop Litt Ditt Logo hvit
Til toppen