Tidenes største kjøpeutbytte på 363 millioner
Kjøpeutbytte 2025Et fjorår med rekordomsetning gir tidenes største kjøpeutbytte til medlemmene i Coop Midt-Norge. Nå utbetales det 363 millioner kroner i kjøpeutbytte og medlemsfordeler for 2025.

Landsdelens største handelsaktør er eid av sine 293.000 medlemmer. Basert på handelen til det enkelte medlemmet, utbetales det kjøpeutbytte og medlemsfordeler i januar påfølgende år.
Stolt over rekordutbytte
-Vi er stolte over å kunne utbetale et rekordstort kjøpeutbytte på 363 millioner kroner til medlemmene våre. Formålet vårt er å skape medlemsnytte, og medlemmene som eiere er også våre beste kunder, sier Torbjørn Skei, administrerende direktør i Coop Midt-Norge.
I løpet av de siste ti årene har Coop Midt-Norge utbetalt hele 2.544 millioner kroner i kjøpeutbytte og medlemsfordeler til medlemmene sine. Kjøpeutbyttet overføres til den enkeltes medlemskonto.
-Vår visjon er at det skal lønne seg å velge Coop Midt-Norge, og det er besluttet å videreføre det høye kjøpeutbyttenivået på 3 prosent også for 2026. Delingsøkonomi er populært, og det er gledelig at stadig flere ser verdien av å være medlem hos oss. I løpet av året vil vi passere 300.000 medlemmer, sier Skei.
Omsetningsvekst i fjor
Coop Midt-Norge sine 131 butikker omsatte til sammen for 9,5 milliarder kroner i 2025. Dette er en vekst på 246 millioner kroner, eller 4,4 prosent mot året før.
- Vårt fokus har vært på å drive enda mer effektivt, og vi er fornøyde med det som tyder på å bli et godt årsresultat, sier Skei, som legger til at årsresultatet for 2025 først blir klart i april.


